انتشار : شنبه, ۱۴ آذر ۱۳۹۴

تنها راه حضور بزرگان، حل مشکلات مالی است

به اشتراک گذاشتن
برچسب ها

یکی از مدیران سابق جشنواره‌ی موسیقی فجر درباره‌ی چگونگی حضور بزرگان در این جشنواره‌ی هنری سخن گفت.

به گزارش موسیقی ایرانی به نقل از ایسنا ، امیر عباس ستایشگر با بیان این‌که امسال هیچ مسؤولیتی در جشنواره‌ی فجر ندارد، در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس موسیقی ایسنا، اظهار کرد: معمولا دغدغه‌ای که در این سال‌ها در جشنواره‌ی فجر وجود داشته، این بوده است که چرا بزرگان در این جشنواره حضور ندارند؟ حالا تیم مدیریتی جدید هدفش این است که بزرگان با پای خودشان به جشنواره بیایند.

او ادامه داد: دلیل بی‌میلی بزرگان به حضور در جشنواره‌ی موسیقی فجر، این است که حضور در این جشنواره برای آن‌ها محلی از اعراب ندارد، یعنی کسی با حضور در این جشنواره حمایت ویژه‌ای نمی‌شود یا اتفاق خاصی برایش نمی‌افتد. در صورتی که در جشنواره‌ی فیلم، کسی که جایزه‌ای می‌برد، در نوبت خوب اکران قرار می‌گیرد؛ تخفیف‌های خاص، اسپانسر و … به او اختصاص داده می‌شود. اگر این دیدگاه در جشنواره‌ی موسیقی فجر هم اعمال شود، قطعا خیلی‌ها در آن حضور پیدا می‌کنند.

ستایشگر که پیش از این مدیریت بخش «نسلی دیگر» جشنواره را برعهده داشته است، گفت: در سال‌های پیش، خیلی از بزرگان مانند محمدرضا لطفی و شهرام ناظری در جشنواره‌ی فجر حضور پیدا می‌کردند. دلیل اصلی‌اش تقدیم ریالی مناسب بوده است. باید ببینیم چه شرایطی پیش پای هنرمندی مانند آقای لطفی قرار گرفته بود که ایشان پذیرفته بودند به جشنواره بیایند.

وی اظهار کرد: حل مسائل مالی مهم‌ ترین راهکار دعوت بزرگان به جشنواره‌ی موسیقی فجر است. اگر جشنواره، نه امکاناتی داشته باشد و نه مسائل مالی را حل کند، دلیلی ندارد بزرگان در آن حضور پیدا کنند. البته در مقطعی هم روابط دوستانه میان مدیر و هنرمند باعث می‌شود‌ که آن‌ها حضور در جشنواره را بپذیرند.

او بیان کرد: هر تیم اجرایی در جشنواره برای خودش دوستان و مخالفانی دارد و هر مدیریتی شیوه‌های خاصی را در نظر می‌گیرد. اگر ما به این فکر قائل هستیم که جشنواره ویترین سال موسیقی ما است،‌ یعنی می‌خواهد پتانسیل‌های ما را نشان دهد،‌ باید عملکرد متفاوتی داشته باشیم. گروه‌های معتبر مثل گروه «کامکارها» خودشان به جشنواره اعتبار می‌دهند و نه جشنواره به آن‌ها. گروهی مانند «کامکارها» هر زمان از سال هر سالنی را پر می‌کنند. در واقع جشنواره‌ی فجر است که به پیشکسوتان نیاز دارد.

ستایشگر با اشاره به حذف شدن بخش رقابتی از جشنواره‌ی فجر نیز توضیح داد: من با این دیدگاه مخالف هستم. شنیده‌ام مسؤولان گفته‌اند که بخش رقابتی باید در جشنواره‌ای مثل جشنواره جوان باشد. با این دیدگاه، بخش رقابتی را نابود کردیم. شما اول اعتباری را به جشنواره‌ی جوان بدهید، بعد چنین تصمیمی برای جشنواره فجر بگیرید. ببینید اصلا جشنواره‌ی جوان قرار است به‌طور مداوم برگزار شود؟

این هنرمند همچنین گفت: بخش استعدادهای درخشان که سال‌های پیش در جشنواره وجود داشت حتی از بخش «نسلی دیگر» هم مهم‌تر بود. به هر حال، جشنواره‌ی فجر محل مناسبی برای ارائه‌ی کار این قشر جوان است، زیرا آن‌ها به‌طور بالقوه نمی‌توانند در سالن‌های دیگر کنسرت برگزار کنند. با این حال، من به رویکرد تغییرکرده‌ی جشنواره‌ی موسیقی فجر احترام می‌گذارم و ما نباید پیش از دیدن اجراها قضاوت کنیم.

منبع : ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید :

نام

پست الکترونیک

وب سایت

XHTML: شما می توانید از این برچسب های HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

نظر سنجی

با برگزاری کنسرت‌های متعدد خواننده‌های پاپ بدون انتشار آلبوم جدید موافقید؟

Loading ... Loading ...