انتشار : شنبه, ۱۹ دی ۱۳۹۴

اجرای قطعات «الویس پریسلی» و «دین‌مارتین»در تهران

به اشتراک گذاشتن
برچسب ها

کنسرت «ترانه‌های قدیمی» ۲۴ و ۲۵ دی‌ماه در سالن ایوان شمس تهران روی صحنه می‌رود.

به گزارش موسیقی ایرانی به نقل از ایسنا ، در این کنسرت قطعاتی از خواننده‌ها و گروه‌های مطرح دهه‌های ۵۰ تا ۸۰ میلادی مانند الویس پریسلی، فرانک سیناترا، شارلز آزناوور، ماری هاپکینز، گروه آبا، گروه بانی‌ام و دین مارتین با تنظیمی متفاوت و به زبان اصلی اجرا خواهد شد.

گروه پاپ-جز «کاما» به سرپرستی فرهاد میرمحمد صادقی با همراهی گروه کُر «آوای ماهان» که کسب رتبه‌ی نخست جشنواره‌ی موسیقی فجر و دو دیپلم افتخار نقره و برنز از مسابقات «کانتا آل مار» کشور اسپانیا را در کارنامه‌ی خود دارد، در این کنسرت به رهبری نیما فاتحی با همراهی یک ارکستر زهی و بادی اجراکنندگان قطعات خواهند بود. تنظیم قطعات برای این گروه توسط نیما فاتحی، فرهاد میرمحمدصادقی و محمد حقیقی صورت گرفته است.

نیما فاتحی، رهبر کر و ارکستر در باره‌ی انگیزه‌اش از برگزاری این کنسرت گفت: در موسیقی دهه‌های ۵۰ تا ۸۰ میلادی قطعات فاخر و ماندگاری وجود دارد که پدران و پدربزرگ‌های ما آن‌ها را از رادیوهای قدیمی می‌شنیده‌اند و با آن‌ها بزرگ شده‌اند. من همیشه آرزو داشتم روزی بتوانم این موسیقی‌های زیبا را دوباره به‌صورت زنده اجرا کنم و روحی دوباره به موسیقی‌های نوستالژیک و با شکوه آن دوره ببخشم.

او ادامه داد: به‌طور قطع قطعات زیبا و ماندگار بسیاری از آن دهه‌های طلایی که هنوز سینتی سایزر‌ها و سمپل‌ها جای ارکسترهای بزرگ را نگرفته بودند وجود دارد که ارزش اجرای مجدد و بار‌ها شنیده شدن را دارند که در این کنسرت ما تعداد محدودی از آن‌ها را انتخاب کرده‌ایم و امیدواریم بتوانیم با ادامه‌ی این روند در کنسرت‌های آتی قطعات بیشتری را به این مجموعه اضافه کنیم. در بازتنظیم این قطعات تمام توجه من و همکارانم به این نکته بوده است که اصالت آن‌ها حفظ شود و شنونده بتواند‌ همان نوستالژی قدیمی را بازیابد.

نیما فاتحی (رهبر)، فرهاد میرمحمد صادقی (گیتار)، علی خدیوی (باس)، عادل آل‌آقا (پیانو)، مهرداد سهرابی (درامز)، صدف حقی و فرمهر بیگلو (ویلن)، پگاه فاضلی (ویولا)، هستی شاپوری (ویلنسل)، مصطفی بیات و بابک میردادیان (ترومپت)، علی عباسی و افشار حشمتیان (ترومبون) و علیرضا مهدی‌زاده (ساکسیفون) نوازندگان این ارکستر هستند و محمد حقیقی، شایان عدالت‌منش، شهره خیری، سحر اسلامبولچی، رابعه فشارکی، پرنیان روحانی، آتوسا خانزاده، شیدا شریف‌پور، صدف جاویدی، آزاده اسدی، مجید فراهانی، ارد کاوه، بهزاد مظهری و علی باقری گروه خوانندگان را تشکیل می‌دهند.

منبع : ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید :

نام

پست الکترونیک

وب سایت

XHTML: شما می توانید از این برچسب های HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

نظر سنجی

با برگزاری کنسرت‌های متعدد خواننده‌های پاپ بدون انتشار آلبوم جدید موافقید؟

Loading ... Loading ...