انتشار : شنبه, ۲۶ دی ۱۳۹۴

نامگذاری ۱۷ دی به نام «روز موسیقی ایران»

به اشتراک گذاشتن

بیژن کامکار گفت: استاد محمدرضا لطفی را تختی موسیقی ایرانی می‌دانم.

به گزارش موسیقی ایرانی به نقل از تسنیم، در شصت و نهمین سالروز تولد محمدرضا لطفی، به همت مکتب خانه میرزا عبدالله و بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران در فرهنگسرای نیاوران مراسمی با حضور علی مراد خانی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از بزرگان موسیقی و دوستان برگزار شد.

در همین ارتباط برنامه «عندلیب» کاری از گروه فرهنگ و اندیشه رادیو ایران با بیژن کامکار خواننده موسیقی سنتی و نوازنده دف، رباب، تمبک، تار، گفت‌و‌گو کرده است.

وی افزود: استاد محمدرضا لطفی تختی موسیقی ایرانی است. همانطور که ایران کشتی گیران و قهرمانان زیادی دارد و هیچ یک نظیر تختی نیستند، موسیقی کشورمان با آنکه دارای هنرمندان موفق و تراز اول است، اما هیچ کدام از آن‌ها محمدرضا لطفی نمی‌شوند.

کامکار اضافه کرد: از آنجا که اوج و دوران طلایی موسیقی ایران با زنده یاد محمدرضا لطفی آغاز شده؛ پیشنهاد داده‌ام، ۱۷ دی به روز موسیقی ایران نامگذاری شود.

این برنامه علاوه بر بیژن کامکار، با هنرمندان دیگری چون صدیق تعریف و استاد شکارچی به گفت‌و‌گو پرداخته است.

منبع : تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید :

نام

پست الکترونیک

وب سایت

XHTML: شما می توانید از این برچسب های HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

نظر سنجی

با برگزاری کنسرت‌های متعدد خواننده‌های پاپ بدون انتشار آلبوم جدید موافقید؟

Loading ... Loading ...