انتشار : پنج شنبه, ۰۸ بهمن ۱۳۹۴

تیترهای موسیقی مطبوعات کشور

به اشتراک گذاشتن

روزنامه ایران : وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع اصحاب رسانه استان قزوین:کنسرت‌های مجوز دار نباید با اعمال سلیقه شخصی لغو شوند ، از فعالیت انجمن‌های صنفی روزنامه نگاران حمایت می‌کنیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: کنسرت هایی که مجوز قانونی دارند نباید با اعمال سلیقه شخصی لغو شوند و در این زمینه از استانداران و نیروی انتظامی درخواست همکاری داریم.

علی جنتی در سفر یک روزه خود به استان قزوین در جمع خبرنگاران در مورد برگزاری کنسرت‌های موسیقی و لغو آنها در موارد متعدد اظهارداشت: شرایط دادن مجوز به کنسرتها در یک فرایند مطالعه و بررسی می‌شود و منطقی نیست کنسرتی که راه‌های قانونی را طی کرده به بهانه‌های مختلف لغو شود. جنتی بیان کرد: از استانداران و نیروی انتظامی استان‌ها خواسته‌ایم تا اگر کنسرتی مجوز لازم را داشت مانع لغو آنها شوند. وی اضافه کرد: لغو شدن کنسرت‌ها دلایل متعددی دارد اما گاهی با اعمال سلیقه‌های شخصی شاهد برگزارنشدن کنسرت‌ها هستیم که این روند باید پایان یابد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص فعالیت انجمن‌های صنفی از جمله انجمن صنفی روزنامه نگاران نیز اظهارداشت: هر تشکل و انجمنی که پس از طی مراحل قانونی مجوز فعالیت بگیرد مورد حمایت وزارتخانه قرار خواهد گرفت. وی اضافه کرد: بر اساس قانون انجمن صنفی روزنامه نگاران باید از سوی اداره وزارت کار مجوز بگیرد و باتعامل بسیار خوب وزیر محترم کار به نظر می‌رسد روزنامه‌نگاران در این زمینه مشکلی نداشته باشند و ما هم حمایت می‌کنیم. جنتی تصریح کرد: انجمن صنفی روزنامه نگاران قرار است در همه استان‌ها شکل بگیرد که این تشکل می‌تواند در تأمین نیازها و حل مشکلات رسانه‌ها کمک مؤثری باشد. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص نقش وزارتخانه در ترویج فرهنگ نماز هم گفت: از همه ابزارهای موجود هنری برای ترویج این فریضه استفاده می‌کنیم تا این فریضه در جامعه نهادینه شود. وی افزود: کتاب، مطبوعات، هنرهای تجسمی، تئاتر، تولید فیلم و موسیقی با موضوع نماز از جمله کارهایی است که برای ترویج فرهنگ نماز مورد استفاده قرار می‌گیرد. جنتی گفت: جوان امروز دیگر تحکم را نمی‌پذیرد و باید با رفتارهای درست مبلغان و نیز ابزارهای هنری بتواند شیرینی نماز را احساس کند و به آن گرایش پیدا کند و اقامه کننده نماز شود. جنتی بیان کرد: با کمک همه دستگاه‌ها باید شرایط اقامه نماز در اماکن عمومی، رستورانها، مراکز بین راهی و مدارس و دانشگاه و ادارات بخوبی مهیا شود.

تفاوت‌های جشنواره فجر امسال با دوره‌های قبل

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه امسال در جشنواره فیلم فجر با تفاوت محسوسی مواجه خواهیم بود،درباره ویژگی جشنواره امسال گفت:بیشتر فیلم‌ها در این دولت ساخته شده‌اند و مانند فیلم‌های دوره‌های گذشته که در دولت‌های قبلی ساخته شد و با مشکلاتی مواجه بودند و نیازمند اصلاحات بودند یا اصلاً قابل نمایش نبودند‌، نیستند. علی جنتی که ۷ بهمن ماه در نشست جلسه امضای تفاهمنامه همکاری بین یک حامی و سازمان سینمایی برای برگزاری جشنواره فیلم فجر سخن می‌گفت، افزود: در آستانه جشنواره فیلم فجر همه از ما تقاضای بلیت دارند و این موضوع نشان می‌دهد که سینمای ما برای همه جذابیت دارد‌.

جنتی اتهام سیاه‌نمایی به سینمای ایران را چندان درست ندانست و تأکید کرد: مسائل اجتماعی بخوبی در فیلم‌ها پرداخته شده است، ضمن اینکه جامعه را به راه حل‌هایی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی نیز راهنمایی می‌کند.

علی ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی هم که در این نشست حاضر بود، درباره رویکرد این وزارتخانه نسبت به فرهنگ اظهار داشت: نگاه ما به فرهنگ ایرانی اسلامی و تولید داخلی مبتنی بر اجماع عمومی است و همه در دولت اتفاق نظر داریم که کار ما افزایش تولید داخلی فرهنگی است. در دنیایی که اساساً برای دیدن و شنیدن مرزی وجود ندارد و افراد همزمان به چند فرهنگ متنوع دسترسی دارند، ما هیچ راهی جز تولید داخلی کالاهای فرهنگی نداریم، آرزوی ما نیز توجه بیشتر به تولید داخلی است و معتقدیم کالای فرهنگی نیز مثل سایر کالاهای داخلی وقتی مصرفش به کفایت برسد راهش را به جهان بازخواهد کرد.

وی با بیان اینکه «افزایش تولید فرهنگی نوعی مقاومت است و نباید نگران افزایش تولید بود» اظهار کرد: تولیدات فرهنگی ما برآیند متن همین جامعه است و در جهت آرمان‌های ملت ایران حرکت می‌کند. براین اساس تصمیم گرفتیم در دولت در حوزه سرمایه گذاری‌ در امور فرهنگی یک هم افزایی ایجاد کنیم زیرا در حوزه سرمایه‌گذاری نیز در کشور با مشکل فرهنگی مواجه هستیم. سرمایه گذاران اصیل ما خانه‌نشین شدند و سرمایه‌گذاران «لمپن» روی کار آمدند که امروز محاکمه‌ آنها را از تلویزیون می‌بینیم. در ادامه حجت‌الاسلام و المسلمین احمد سالک رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس نیز با بیان اینکه صحبت‌های آقای جنتی اعتراف به مظلومیت فرهنگ در کشور ما است و این رسالت دولت را سنگین‌تر می‌کند، اظهار کرد: همتی که برای رشد و گسترش فعالیت‌های فرهنگی در دستور کار دولت است، قابل قدردانی اما مجلس نیز باید برای رفع نقایص به دولت کمک کند.

روزنامه ارمان : دلنوشته سالار عقیلی درباره «من و تو»

سالار عقیلی خواننده برجسته ایرانی در یادداشتی نسبت‌به حواشی حضورش در شبکه ماهواره‌ای «من‌وتو» واکنش نشان داد. وی نوشت: «باخبر شدم که مصاحبه چند شب گذشته‌ام با شبکه ماهواره‌ای باعث برانگیختن احساسات وطن‌پرستانه برخی از افراد شده است. به اطلاع کلیه هموطنان عزیز می‌رسانم که تا جان در بدن دارم، هواداری میهن عزیز و مردم نازنین ایران را گرامی خواهم داشت. تا آنجا که باور قلبی‌ام می‌گوید در مصاحبه‌ام به‌شدت از کشور عزیز و برگزاری کنسرت در داخل مملکت، به‌خصوص در شهرستان‌ها دفاع نموده‌ام که به جرأت می‌توانم بگویم اغراق نگفته و همه عین واقعیت بود. از آنجایی که فرد سیاسی نیستم و با گرایش‌های سیاسی‌ شبکه‌های ماهواره‌ای اصولا آشنایی نداشته و ندارم و هدفم صرفا ترویج و شناساندن هنرم بوده و هرگز غیر از راه هنر و تلمذ هنر موسیقی اصیل، راه دیگری نپیموده‌ام، سعی‌ام بر این بود که همواره در کشورهای مختلف به عنوان سفیر فرهنگی ایران، موسیقی کشور عزیزم را ترویج داده و نیتی به غیر از این نداشتم. تصورم این است که هیچ نکته‌ای خلاف شأن ایران عزیز و ساحت هنر و هنرمند ابراز نکردم و همواره افتخارات کشورم را پاس داشته و جوانان ایران عزیز را چه در داخل و چه در خارج با موسیقی اصیل و فاخر، همراه با اشعار بزرگانی مانند مولانا، حافظ، سعدی، جامی و… بیش از پیش آشنا نمایم. با در نظر گرفتن این نکته که اکثر هموطنان عزیز به این بنده حقیر لطف داشته و معمولا انتظار دارند با گرفتن عکس، اینجانب را مورد عنایت خود قرار دهند، دور از انصاف و اخلاق هنری می‌بینم که از این کار ممانعت نمایم. از طرفی در مسافرت‌های داخل و خارج از کشور با اغلب شبکه‌های تلویزیونی درباره فعالیت‌های هنری‌ام گفت‌وگو کرده‌ام و تاکنون مورد خلافی مشاهده نشده، این‌بار هم فقط و فقط در ارتباط با تور کنسرت اروپایی خود به‌خصوص در لندن و منچستر، به مردم عزیز آگاهی دادم و سعی‌ام بر این بود که جوانان را بیشتر با موسیقی فاخر کشورمان آشنا نمایم. با توجه به توضیحات بیان‌شده، امیدوارم برای برخی از هموطنان عزیز سوءتفاهم به وجودآمده، رفع شود و سپاسگزار همه هم‌میهنان مهربانم می‌باشم و از آنجایی که عاشق وطنم و مردم ایران می‌باشم و بارها و بارها گفته‌ام: «همه جان و تنم، وطنم، وطنم، وطنم» هیچ تصمیمی برای مهاجرت و ماندن در خارج از کشور را ندارم و به زودی به آغوش میهن عزیزم ایران بازخواهم گشت و تا جان در بدن دارم برای وطنم این «شکوه پابرجا» می‌خوانم.»

روزنامه شرق : کنسرتی برای گیلکی‌ها

گروه موسیقی «سپهر» کنسرت فارسی و گیلکی خود را در رودسر برگزار می‌کند. گروه موسیقی سپهر کنسرت‌هایش را از ١۵ تا ١٨ بهمن به خوانندگی و سرپرستی عزیز قاسم‌زاده‌لیاسی، این‌بار در رودسر برگزار می‌کند. این گروه در سال گذشته در شهرهای لنگرود، انزلی، یزد و تهران روی صحنه رفته است. گروه موسیقی سپهر این‌بار در دو بخش فارسی و گیلکی به اجرای برنامه می‌پردازد. در بخش فارسی این گروه آثار خاطرانگیزی را در آواز بیات اصفهان همراه آثاری تازه اجرا می‌کند. مهم‌ترین اثر این دوره از فعالیت‌های این گروه، کاری به نام «تصنیف آواز قافیه پو‌» روی غزلی از شیون فومنی است. این کار تلفیقی از تصنیف و آواز ایرانی همراه ریتم است که آهنگ‌سازی و تنظیم آن را اسماعیل ملاپور انجام داده است. عزیز قاسم‌زاده را این‌بار مجید جمشیدی با سنتور، اسماعیل ملاپور، تار و سه‌تار، پیمان شعبانی، کمانچه و ویلن، عارف کوهی عود، علی پژمان، پیانو و سهیل جمشیدی با تنبک همراهی می‌کنند. کنسرت گروه موسیقی سپهر در ساعت هفت عصر از ١۵ تا ١٨ بهمن در سالن شهید آوینی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رودسر برگزار می‌شود.

روزنامه فرهیختگان : معرفی جایگزین سالار عقیلی در جشنواره موسیقی فجر ، پوریا اخواص: نمی‌پذیرم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرده که تصمیم‌گیری درباره امکان فعالیت سالار عقیلی در ایران موکول می‌شود به برگشتن او و شنیدن حرف‌هایش. خانه موسیقی هم به حذف این خواننده از برنامه جشنواره موسیقی فجر اعتراض کرد. با این حال همان روزهایی که حضور سالار عقیلی در شبکه ماهواره‌ای «من و تو» حاشیه‌ساز شد، خبر حذف این خواننده از جشنواره موسیقی فجر رسانه‌ای شد. به دنبال این اتفاق بود که کیوان ساکت نیز به‌عنوان سرپرست گروه موسیقی «وزیری» دست به کار شد تا خواننده جایگزین را پیدا کند و مانع بربادرفتن زحمات گروه شود. این نوازنده تار دیروز گفت: «بعد از قطعی‌شدن حذف نام سالار عقیلی از جدول جشنواره که به نظرم تصمیم عجولانه‌ای بود، دوستان و هنرمندان صاحب‌نام زیادی با بنده تماس گرفتند و با محبت و با نگاه حرفه‌ای اعلام آمادگی کردند که در این شرایط حاضر به همکاری با گروه هستند. درنهایت بنده ضمن قدردانی از همه این عزیزان که برای حضور در کنسرت اظهارعلاقه کرده بودند سه نفر را به‌عنوان خواننده انتخاب کردم که از استعدادهای جوان موسیقی ایران هستند.»

ساکت از محمود صالحی، عارف احسنت و پوریا اخواص نام برد و گفت: «محمود صالحی از هنرمندان برگزیده جشنواره‌های موسیقی کشور است که مدت‌هاست با او و عارف احسنت کار می‌کنم و خوشحالم که این دو هنرمند در این کنسرت به جامعه موسیقی کشور معرفی می‌شوند.»
به‌دنبال انتشار این خبر بود که پوریا اخواص اعلام کرد به دلایل شخصی نپذیرفته است که همراه با ارکستر «وزیری» در جشنواره موسیقی فجر شرکت کند. این خواننده موسیقی ایرانی درباره دلایل خود برای نپذیرفتن این حضور گفت: «کیوان ساکت از استادان من هستند و زمانی که پیشنهاد حضور در این ارکستر موسیقی را داد می‌دانستم که این جایگزینی را نمی‌پذیرم اما به احترام این استاد موسیقی خواستم که روی این موضوع فکر کنم. من هنوز پاسخ قطعی نداده بودم که متوجه شدم خبر حضور رسمی من در ارکستر «وزیری» اعلام شده است. من بعد از فکرکردن بسیار درنهایت به تصمیم اولیه خود رسیدم و به دلایل شخصی نپذیرفتم که در اجرای ارکستر موسیقی «وزیری» شرکت کنم.»

حال باید دید چه کسی حاضر می‌شود در جشنواره موسیقی فجر جایگزین خواننده‌ای شود که خانه موسیقی به‌عنوان یک نهاد صنفی نسبت به حذف او اعتراض کرده است؟ داریوش پیرنیاکان، دبیر و سخنگوی خانه موسیقی گفته بود: «اخیرا هم شنیده بودم به دلیل وجود آهنگ‌های ایشان در یک سایت خارجی برایشان محدودیت‌هایی به وجود آمد. وقتی این محدودیت‌ها برای کسی وجود دارد و در داخل نمی‌گذارند کارش را انجام دهد، این هنرمند مجبور می‌شود به رسانه‌های بیرون از ایران روی بیاورد. ضمن اینکه هیچ قانونی به ما هنرمندان ابلاغ نشده که اگر کسی با یک رسانه خارجی گفت‌وگو کند و اثرش آنجا پخش شود، جرم محسوب شود.

از نظر ما جرم نیست، باید قانونی وجود داشته باشد که از آن تبعیت شود، به همین راحتی نمی‌توان به کسی گفت این کار را انجام ندهید.» حذف سالار عقیلی از جشنواره موسیقی فجر درحالی به گروه موسیقی وزیری ابلاغ شده است که پورحسین قائم‌مقام رئیس سازمان صدا و سیما در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره پخش سریال «معمای شاه» گفته است: «مشکلی برای پخش وجود ندارد و این هفته تیتراژ سریال با صدای عقیلی پخش خواهد شد.» نکته قابل‌تامل اینکه فشارآورندگان و پیگیران جایگزینی سالار عقیلی از جشنواره موسیقی فجر، هیچ دلواپسی‌ای از پخش صدای سالار عقیلی در رسانه ملی از خود نشان ندادند.

روزنامه اعتماد : واکنش سالار عقیلی به جنجال گفت‌وگوی اخیرش:تا جان دارم برای وطنم می‌خوانم

سالار عقیلی در واکنش به حواشی حضورش در یک شبکه ماهواره‌ای یادداشتی را منتشر کرد. سالار عقیلی در این یادداشت که روز گذشته توسط خبرگزاری فارس منتشر شد با اشاره به اینکه نیتی غیر از ترویج موسیقی فاخر ایرانی نداشته است، ابراز امیدواری کرده تا سوءتفاهمات پیش آمده هرچه زودتر مرتفع شود. عقیلی در این یادداشت نوشت: «با خبر شدم که مصاحبه چند شب گذشته‌ام با شبکه ماهواره‌ای باعث برانگیختن احساسات وطن‌پرستانه برخی از افراد شده است. به اطلاع کلیه هموطنان عزیز می‌رسانم که تا جان در بدن دارم، هواداری میهن عزیز و مردم نازنین ایران را گرامی خواهم داشت. تا آنجا که باور قلبی‌ام می‌گوید در مصاحبه‌ام به‌شدت از کشور عزیز و برگزاری کنسرت در داخل مملکت، به‌خصوص در شهرستان‌ها دفاع کرده‌ام که به جرات می‌توانم بگویم اغراق نگفته و همه عین واقعیت بود. از آنجایی که فرد سیاسی نیستم و با گرایش‌های سیاسی‌ شبکه‌های ماهواره‌ای اصولا آشنایی نداشته و ندارم و هدفم صرفا ترویج و شناساندن هنرم بوده و هرگز غیر از راه هنر و تلمذ هنر موسیقی اصیل، راه دیگری نپیموده‌ام، سعی‌ام بر این بود که همواره در کشورهای مختلف به عنوان سفیر فرهنگی ایران، موسیقی کشور عزیزم را ترویج داده و نیتی به غیر از این نداشتم. تصورم این است که هیچ نکته‌ای خلاف شأن ایران عزیز و ساحت هنر و هنرمند ابراز نکردم و همواره افتخارات کشورم را پاس داشته و جوانان ایران عزیز را چه در داخل و چه در خارج با موسیقی اصیل و فاخر، همراه با اشعار بزرگانی مانند مولانا، حافظ، سعدی، جامی و… بیش از پیش آشنا کنم.» حضور سالار عقیلی در یکی از شبکه‌های ماهواره‌ای واکنش‌های متعددی را در پی داشت و تا آنجا پیش رفت که اجرای او از سی‌ویکمین جشنواره موسیقی فجر حذف شد. بلافاصله بعد از حضور سالار عقیلی در این شبکه ماهواره‌ای عکس‌هایی از او همراه با عوامل این شبکه در شبکه‌های مجازی منتشر شد. این خواننده موسیقی در یادداشت اخیرش نسبت به این موضوع هم واکنش نشان داده و می‌نویسد: «با در نظر گرفتن این نکته که اکثر هموطنان عزیز به این بنده حقیر لطف داشته و معمولا انتظار دارند با گرفتن عکس، اینجانب را مورد عنایت خود قرار دهند، دور از انصاف و اخلاق هنری می‌بینم که از این کار ممانعت کنم. از طرفی در مسافرت‌های داخل و خارج از کشور با اغلب شبکه‌های تلویزیونی در مورد فعالیت‌های هنری‌ام گفت‌وگو کرده‌ام و تاکنون مورد خلافی مشاهده نشده، این‌بار هم فقط و فقط در ارتباط با تور کنسرت اروپای خود به‌خصوص در لندن و منچستر، به مردم عزیز آگاهی دادم و سعی‌ام بر این بود که جوانان را بیشتر با موسیقی فاخر کشورمان آشنا کنم.» مهاجرت سالار عقیلی به خارج از کشور یکی از نخستین شایعاتی بود که همزمان با حضور این خواننده در این برنامه مطرح شد. عقیلی در پایان در این مورد توضیح داده و نوشته است: «با توجه به توضیحات بیان‌شده، امیدوارم برای برخی از هموطنان عزیز سوءتفاهم به وجودآمده، رفع شود و سپاسگزار همه هم‌میهنان مهربانم هستم و از آنجایی که عاشق وطنم و مردم ایرانم و بارها و بارها گفته‌ام: «همه جان و تنم، وطنم، وطنم، وطنم» هیچ تصمیمی برای مهاجرت و ماندن در خارج از کشور ندارم و به زودی به آغوش میهن عزیزم ایران بازخواهم گشت و تا جان در بدن دارم برای وطنم این «شکوه پابرجا» می‌خوانم.» روز سه‌شنبه علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در واکنش به خبر حضور این خواننده در این شبکه ماهواره‌ای گفته بود: «باید بگذاریم تا وی از خارج از کشور بازگردد و در مورد این اتفاق توضیح دهد و نباید قضاوت پیش از موعد کنیم.» با این حساب به نظر می‌رسد رایزنی‌ها در این مورد خاص نتیجه داده و احتمالا در آینده نزدیک و با بازگشت سالار عقیلی به ایران این مساله به شکل منطقی‌تری حل‌وفصل شود.

روزنامه قانون : جایزه «باربد» در جشنواره موسیقی فجر

در راستای تغییرات گسترده سی‌ویکمین جشنواره‌ موسیقی فجر، بخش «جایزه» برای اولین‌بار به ساختار جشنواره اضافه شده است و با نام «جایزه‌ باربد» آثار برتر حوزه موسیقی انتخاب می‌شود.«باربد» نامورترین موسیقیدان، شاعر، بربط‌نواز و خواننده‌ دوران ساسانی بوده و هنوز هم میراث او در نام‌های گوشه‌های دستگاه‌های موسیقی ایرانی امروزی باقی مانده است.

او کسی است که برای اولین‌بار دستگاه موسیقی را خلق کرد.«جایزه‌ باربد» در هر سال تولیدات موسیقایی را در طول بازه‌ زمانی یک ساله‌ از مهر تا مهر مورد بررسی قرار می‌دهد. بخش جایزه به‌طور کلی از سه قسمت آلبوم‌ها، کنسرت‌ها و بخش جانبی تشکیل شده و این در حالی است که امسال به‌عنوان اولین سالی که این بخش به جشنواره اضافه شده است، داوری فقط در بخش آلبوم‌ها انجام می‌شود و علاوه بر آن، آثاری که در دو سال گذشته تولید شده‌اند، مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.امسال به‌عنوان اولین سال، بیش از ۵۰۰ اثر تولیدشده در قالب آلبوم موسیقی از مهرماه سال ۹۲ تا مهرماه سال ۹۴ در تمام سبک‌ها بررسی می‌شود و «باربد» جایزه‌ با آرای بیش از ۷۰ نفر از موسیقیدانان حرفه‌ای کشور انجام خواهد شد.در موسیقی ایرانی آلبوم باکلام، آلبوم بی‌کلام،‌ آهنگ باکلام، خواننده و آهنگساز مورد داوری قرار گرفته‌اند.

همچنین در بخش موسیقی نواحی آلبوم و تک‌نوازی مورد داوری قرار می‌گیرند. در موسیقی کلاسیک نیز آلبوم، آهنگساز و گروه داوری می‌شوند، اما در بخش موسیقی پاپ علاوه بر آلبوم،‌ خواننده،‌ تنظیم‌کننده و ملودی‌ساز برتر نیز انتخاب می‌شوند.در موسیقی فیوژن و تلفیقی نیز بخش‌هایی مانند آلبوم، گروه، آهنگ و آلبوم بی‌کلام مورد توجه داوران قرار می‌گیرد و «جایزه باربد» جایزه‌ به منتخبان تعلق خواهد گرفت.

روزنامه دنیای اقتصاد : پیشتازان بلیت‌فروشی‌ در جشنواره فجر

گروه موسیقی «چارتار» و کاوه یغمایی تا کنون در سی‌ویکمین جشنواره‌ موسیقی فجر بیشتر از بقیه بلیت فروخته‌اند. به گزارش «ایسنا»، بلیت‌فروشی جشنواره موسیقی فجر که از پنجم بهمن‌ماه و از طریق سه سامانه آغاز شده، در این دو روز یک روال عادی را طی کرده اما گروه موسیقی «چارتار» که قرار است، دو سانس در این دوره روی صحنه برود، فقط هفت بلیت نفروخته در سایت‌های فروش بلیت دارد. همچنین، کاوه یغمایی که برای اولین‌بار به جشنواره‌ موسیقی فجر آمده و قرار است که در دو سانس در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی روی صحنه رود، موفق به فروش بالای بلیت‌هایش در این دو روز شده است.

دیدگاهتان را بنویسید :

نام

پست الکترونیک

وب سایت

XHTML: شما می توانید از این برچسب های HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

نظر سنجی

با برگزاری کنسرت‌های متعدد خواننده‌های پاپ بدون انتشار آلبوم جدید موافقید؟

Loading ... Loading ...