انتشار : یکشنبه, ۱۸ بهمن ۱۳۹۴

تیترهای موسیقی مطبوعات کشور

به اشتراک گذاشتن

روزنامه ایران : توضیح نوربخش درباره تغییرات برنامه‌های جشنواره موسیقی فجر ، تغییرات در جهت افزایش کیفیت بوده است

مدیر سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر پیرامون تغییرات پی در پی برنامه‌های جدول این دوره از جشنواره توضیحاتی ارائه داد.
حمیدرضا نوربخش مدیر سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر درباره تغییرات پی درپی برنامه‌های جدول جشنواره سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر توضیح داد: بعد از مصوبه اخیر کنگره امریکا مبنی بر اعمال محدودیت صدور ویزا برای مسافرانی که به ایران سفر می‌کنند گروه همایون سخی و سیار هاشمی برای حضور در جشنواره تردید کرد به همین جهت ستاد برگزاری جشنواره موسیقی فجر تصمیم گرفت برای جلوگیری از ایجاد هر گونه اختلال در برنامه‌های جشنواره این اجرا را لغو کند و با جا به جایی که در جدول جشنواره انجام گرفت ما گروه «ششانگ سوبرامنیم» را به جای این گروه جایگزین کردیم. وی ادامه داد: تغییر دیگری که در جدول جشنواره به دلیل استقبال مخاطبان صورت گرفته اجرای کوارتت زهی لایپزیک آلمان است که این اجرا طبق اطلاع‌رسانی که روزهای گذشته صورت گرفته در همان ساعت ۱۸:۱۵روز ۲۶ بهمن ماه به جای تالار رودکی در تالار وحدت روی صحنه می‌رود. اجرای ششانگ سوبرامنیم هنرمند هندوستانی نیز یک سانس جابه جا شده و جایگزین کنسرت همایون سخی و سیار هاشمی از افغانستان در تالار وحدت شده است. اجرای گروه تاجیکی بدخشان هم به تالار رودکی منتقل شده و در همان روز و ساعت برگزار خواهد شد. پس می‌بینید که این تغییرات فقط به دلیل مسائلی بوده که اولی برای ماجرای کنگره امریکا و دومی هم برای رفاه حال تماشاگرانی بوده که می‌خواستند از برنامه گروه آلمانی استفاده کنند. مدیر سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر تصریح کرد: من معتقدم این تغییرات که موجب انتقاد برخی از دوستان شده چیزی از اهمیت جشنواره کم نکرده است بلکه در جهت افزایش کیفیت جشنواره بوده است.

روزنامه مردم سالاری : کنسرت نوروزی محمدرضا شجریان

نوروز امسال محمدرضا شجریان به همراه گروه شهناز در سالن اپرای ایروان کنسرت برگزار می‌کند. به گزارش ایلنا، کنسرت «سرگشتگان عشق» ۱۲فروردین ماه سال ۱۳۹۵ به سرپرستی مجید درخشانی و سعید فرج‌پوری به همراه سازهای ابداعی محمدرضا شجریان، در دو بخش برگزار می‌شود که بخش اول شامل هشت قطعه در بیات ترک و دشتی و بخش دوم، شامل هشت قطعه در ماهور، افشاری و راست پنجگاه است. در کنسرت «سرگشتگان عشق» از اشعار سایه، فریدون مشیری، حافظ، حسین منزوی، بابا طاهر، مولانا، سیمین بهبهانی و سعدی استفاده شده است.

روزنامه دنیای اقتصاد : ملاقات «تیام» با هوادارانش درکنسرت

گروه موسیقی بیقرار به خوانندگی تیام در کرج روی صحنه می‌رود. این گروه که راوی موسیقی محلی بختیاری هستند در حالی اجرا می‌شود که تاکنون کنسرت‌های دیگری را هم روی صحنه برده‌اند و توانسته‌اند توجه علاقه‌مندان موسیقی محلی ایران را جلب کنند. در این کنسرت تیام خواننده مشهور بختیاری گزیده‌ای از آهنگ‌های قدیمی‌اش را بازخوانی خواهد کرد و در نظر دارد قطعات جدیدی را هم در این برنامه به علاقه‌مندان هدیه کند.کنسرت گروه بیقرار فردا دوشنبه ۱۹ بهمن‌ماه ساعت ۲۰ در سالن اداره ارشاد اسلامی این شهر برگزار می‌شود.

روزنامه سایه : حمیدرضا نوربخش : تغییرات جدول لطمه‌ای به کیفیت جشنواره‌ی موسیقی فجر نمی‌زند

مدیر سی‌و‌یکمین جشنواره‌ی موسیقی فجر درباره‌ی تغییرات پی درپی برنامه‌های جدول جشنواره سی و یکمین جشنواره‌ی موسیقی فجر گفت: بعد از مصوبه‌ی اخیر کنگره آمریکا مبنی‌بر اعمال محدودیت صدور ویزا برای مسافرانی که به ایران سفر می‌کنند گروه همایون سخی و سیار هاشمی برای حضور در جشنواره تردید کرد به همین جهت ستاد برگزاری جشنواره موسیقی فجر تصمیم گرفت برای جلوگیری از ایجاد هرگونه اختلال در برنامه‌های جشنواره این اجرا را لغو کند و با جابه‌جایی که در جدول جشنواره انجام گرفت ما گروه «ششانگ سوبرامنیم» را به جای این گروه جایگزین کردیم. به گزارش مهر، حمیدرضا نوربخش ادامه داد: تغییر دیگری که در جدول جشنواره به دلیل استقبال مخاطبان صورت گرفته اجرای کوارتت زهی لایپزیک آلمان است که این اجرا طبق اطلاع‌رسانی که روزهای گذشته صورت گرفته در همان ساعت ۱۸:۱۵روز ۲۶ بهمن ماه به جای تالار رودکی در تالار وحدت روی صحنه می‌رود. اجرای ششانک سوبرامنیم هنرمند هندوستانی نیز یک سانس جابه‌جا شده و جایگزین کنسرت همایون سخی و سیار هاشمی از افغانستان در تالار وحدت شده است. اجرای گروه تاجیکی بدخشان هم به تالار رودکی منتقل شده و در همان روز و ساعت برگزار خواهد شد. پس می‌بینید که این تغییرات فقط به دلیل مسائلی بوده که اولی برای ماجرای کنگره آمریکا و دومی هم برای رفاه حال تماشاگرانی بوده که می‌خواستند از برنامه گروه آلمانی استفاده کنند. وی افزود: من معتقدم این تغییرات که موجب انتقاد برخی از دوستان شده چیزی از جشنواره کم نکرده است بلکه در جهت افزایش کیفیت جشنواره بوده است.

روزنامه جام جم : سیروان خسروی در خرم‌آباد

برگزاری کنسرت موسیقی در شهرستان‌ها و مراکز استان‌ها همواره با برخی چالش‌ها دست به گریبان بوده است بخصوص که خواننده متعلق به جریان پاپ باشد.

در تازه‌ترین نمونه اعلام شده است که سیروان خسروی خواننده مشهور پاپ کشورمان می‌خواهد روز سه‌شنبه این هفته در خرم‌آباد روی صحنه برود.

سیروان در جشنواره موسیقی فجر امسال هم در تهران اجرا خواهد داشت. این خواننده برای بسیاری دیگر از چهره‌های موسقی پاپ از جمله رضا صادقی و احسان خواجه‌امیری آهنگسازی و تنظیم داشته است و خودش نیز آلبوم جاده رویاها را منتشر کرد که مورد استقبال مردم قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید :

نام

پست الکترونیک

وب سایت

XHTML: شما می توانید از این برچسب های HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

نظر سنجی

با برگزاری کنسرت‌های متعدد خواننده‌های پاپ بدون انتشار آلبوم جدید موافقید؟

Loading ... Loading ...