انتشار : سه شنبه, ۱۸ اسفند ۱۳۹۴

موسیقی ایرانی در اروپا آموزش داده می‌شود

به اشتراک گذاشتن
برچسب ها

نوازنده و آهنگساز موسیقی ایرانی به منظور برگزاری چند کارگاه آموزشی موسیقی در حوزه نوازندگی تار و سه تار به اروپا سفر می‌کند.

به گزازش مومسیقی ایرانی به نقل از مهر ، آزاد میرزاپور نوازنده، آهنگساز و سرپرست گروه موسیقی «گردون» که به زودی سفری به کردستان خواهد داشت گفت : تا چند روز دیگر برای برگزاری یک ورک شاپ نوازندگی و آهنگسازی به کردستان سفر می کنم و بعد از پایان این دوره برای برگزاری چند کارگاه آموزشی به کشورهای سوئد و نروژ می‌روم.

وی ادامه داد: این ورک شاپ ها در شهرهای استکهلم، یوتبری و اسلو برپا می شود که طی آن مبانی نوازندگی تار و سه تار در سه بخش اصول نوازندگی، ردیف و شناخت دستگاه های موسیقی ایرانی به علاقه مندان ارائه خواهد شد. البته بنده تمام تلاش خود را انجام خواهم داد که ضمن آموزش ردیف آوازی و سازی و البته اصول بداهه نوازی، تمامی برنامه ها به صورت کاربردی باشد تا شرکت کنندگان فقط به سمت مسائل تئوریک نروند.

سرپرست گروه «گردون» که در ایام برگزاری جشنواره موسیقی فجر با شربل روحانا نوازنده لبنانی عود کنسرت موفقی را در تالار رودکی تهران برگزار کردند درباره اجرای دوباره این برنامه بیان کرد: صحبت هایی انجام شده که اگر امکانات و مقدمات کار اجازه دهد بتوانیم بعد از این کنسرت موفق که خوشبختانه با استقبال خوب مخاطبان مواجه شد برنامه هایی را در ایران، لبنان و احتمالا فرانسه برگزار کنیم. همچنین قرار است قطعاتی که در این کنسرت اجرا می‌شوند در پاریس ضبط و در قالب یک آلبوم ارائه شود.

میرزاپور در پایان عنوان کرد: برنامه ریزی هایی برای حضور چند نوازنده خارجی در کنسرت هایی که داریم انجام گرفته اما چون مدت کوتاهی از برگزای کنسرت تهران می گذرد نمی توان به طور قطعی از چند و چون کنسرت های خارج از جشنواره صحبت کرد. به هر حال امیدوارم با توجه به توقعاتی که مخاطبان دارند بتوانیم اجراهای بسیار بهتری را به مخاطب ارائه دهیم.

گروه «گردون» به سرپرستی آزاد میرزاپور در جریان برگزاری سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر همراه با شربل روحانا نوازنده صاحب نام لبنانی کنسرتی را در تالار رودکی تهران برگزار کردند.

«زحوالی نوا تا کرانه های صبا»، «تکنوازی بربت» با هنرمندی شربل روحانا، «حوالی نوا» به آهنگسازی آزاد میرزاپور، «آیوا» به آهنگسازی شربل روحانا، «پرومس» به آهنگسازی شربل روحانا و «کرانه های صبا» به آهنگسازی آزاد میرزاپور قطعاتی بودند که در این کنسرت برای مخاطبان اجرا شد.

شربل روحانا بربت، آزاد میرزاپور تار، عسل ملک زاده پرکاشن، شایان ریاحی پرکاشن و سالار غفاربجویی ویولنسل نوازندگان این کنسرت را تشکیل می دادند.

منبع : مهر

دیدگاهتان را بنویسید :

نام

پست الکترونیک

وب سایت

XHTML: شما می توانید از این برچسب های HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

نظر سنجی

با برگزاری کنسرت‌های متعدد خواننده‌های پاپ بدون انتشار آلبوم جدید موافقید؟

Loading ... Loading ...