انتشار : یکشنبه, ۲۳ اسفند ۱۳۹۴

هشدار منتقدانِ خانه موسیقی درباره انتخابات این نهاد

به اشتراک گذاشتن
برچسب ها

جمعی از منتقدان خانه موسیقی با نوشتن نامه‌ای، درباره انتخابات پیش روی این نهاد صنفی نکاتی را بیان کردند.

به گزارش موسیقی ایرانی به نقل از تسنیم ، منتقدان خانه موسیقی با نوشتنِ نامه‌ای درباره انتخاباتِ پیش روی خانه موسیقی نکاتی درباره این انتخابات بیان کردند.

متن نامه‌ی منتقدان به شرح ذیل است:

درپی جلسه دوازده اسفند ماه جاری در خصوص پس گرفتن شکایت خانه موسیقی از ساسان فاطمی، استاد دانشگاه و منقتد شناخته شده موسیقی که در محل آن نهاد و با حضور ایشان برگزار گردید، صورتجلسه‌ای از سوی سایت خانه موسیقی منتشرشد که در آن به تشکیل هیاتی ناظر بر انتخابات پیش‌روی خانه تاکید شده بود.

بر همین اساس ما به عنوان جمعی از منتقدان وضعیت صنفی موسیقی کشور از این تصمیم خانه موسیقی در برگزاری انتخاباتی شفاف و تحت نظارت هیاتی مرضی‌الطرفین استقبال کرده و اعلام می‌داریم این نتیجه همانی است که منتقدان نیز در مساله انتخابات بر آن تاکید داشته و در جلسه ۲۵ بهمن ماه ۱۳۹۴ با جمعی از مسئولین بلند پایه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر سر آن به توافق رسیدند. امیدواریم ضمن تشکیل این هیات با نظر و توافق طرفین و همچنین بررسی شرایط و پیش‌زمینه‌های انتخابات و سپس برگزاری آن، بهترین و جامع‌ترین نتیجه از این انتخابات که‌‌ همان برآیند خواسته جامعه موسیقی است حاصل شود.

برطبق اعلام قبلی خانه موسیقی، برگزاری این انتخابات برای میانه مرداد ماه ۱۳۹۵ برنامه‌ریزی شده بود اما این نهاد چندی پیش زمان انتخابات پیش رو را به اواخر اسفند ۱۳۹۴ تغییر داد. از آنجا که تاریخ جدید اعلام شده برای آغاز فرآیند انتخابات توسط خانه به‌حدی نزدیک است که عملا انجام مواردی چون تشکیل، بررسی جوانب و شروع به کار هیات ناظر غیرممکن می‌نماید تقاضا داریم تا از سوی وزارت محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین گردانندگان خانه موسیقی ترتیبی اتخاذ شود تا بتوان با تعجیل در تشکیل هیات مذکور و همچنین تعویق انتخابات تا آماده سازی مقدمات آن به جهت رعایت موارد فوق، با کمترین هزینه به سرانجامی مطلوب و مورد وثوق همه طرفین و اکثریت اهالی موسیقی کشور نائل شویم. بدیهى است، این انتخابات درصورت برگزارى بدون رعایت موارد فوق و عدم حضور و نظارت جامع هیاتی مرضی الطرفین از نظر منتقدین فاقد اعتبار خواهد بود.

منبع : تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید :

نام

پست الکترونیک

وب سایت

XHTML: شما می توانید از این برچسب های HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

نظر سنجی

با برگزاری کنسرت‌های متعدد خواننده‌های پاپ بدون انتشار آلبوم جدید موافقید؟

Loading ... Loading ...