انتشار : دوشنبه, ۲۹ آذر ۱۳۹۵

اجرای نوازنده تاجیک در جشنواره فجر

«دولتمند خالُف» موسیقی‌دان، نوازنده و خواننده تاجیک در سی و دومین جشنواره موسیقی فجر روی صحنه می‌رود.

به گزارش موسیقی ایرانی به نقل از فارس ، «دولتمند خالُف» موسیقی‌دان، نوازنده و خواننده تاجیک است. او استاد موسیقی محلی جنوب تاجیکستان است که «فلک» نام دارد. او که شش‌مقام را در کنسرواتوار موسیقی دوشنبه آموخته است برای نواختن دوتار، قیچک و سه‌تار که از سازهای مشهور این منطقه هستند، معروف است.

آهنگها و آوازهای او حالت صوفیانه دارند و بیشتر بر اساس اشعار مولوی تنظیم شده‌اند. چند آلبوم از گزیده کارهای او در ایران منتشر شده است. این هنرمند تاجیکی در این دوره از جشنواره موسیقی فجر در بخش بین‌الملل جشنواره روی صحنه خواهد رفت.

همچنین مسولین جشنواره سی و دوم موسیقی فجر در حال انجام مذاکره و فراهم کردن مقدمات حضور «ژیوان گاسپاریان» در این دوره از جشنواره هستند. گاسپاریان سال گذشته نیز قرار بود تا در جشنواره موسیقی فجر به اجرای برنامه بپردازد که در آستانه برگزاری اجرای او در جشنواره به دلیل بیماری امکان سفر به ایران را پیدا نکرد.

حمیدرضا نوربخش رییس جشنواره سی و دوم موسیقی فجر ، حضور «دولتمند خالف» در جشنواره و همچنین مذاکره برای حضور «ژیوان گاسپاریان» را تایید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید :

نام

پست الکترونیک

وب سایت

XHTML: شما می توانید از این برچسب های HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

نظر سنجی

با برگزاری کنسرت‌های متعدد خواننده‌های پاپ بدون انتشار آلبوم جدید موافقید؟

Loading ... Loading ...