انتشار : یکشنبه, ۱۹ دی ۱۳۹۵

فریدون آسرایی : منتظر یک کنسرت متفاوت نباشید

فریدون آسرایی در یک نشست خبری از جزئیات تازه ترین کنسرت موسیقایی خود در جریان برگزاری سی و دومین جشنواره موسیقی فجر توضیحاتی را ارائه داد.

به گزارش موسیقی ایرانی به نقل از مهر ، فریدون آسرایی خواننده موسیقی پاپ روز یکشنبه ۱۹ دی ماه در جریان برگزاری تازه ترین نشست رسانه‌ای خود که به منظور برگزاری اجرای زنده در سی‌ودومین جشنواره موسیقی فجر در تالار وحدت تهران برگزار شد، بیان کرد: در سال‌هایی که بنده در ایران زندگی می کردم از جشنواره موسیقی فجر چیزی جز تعدادی اندک کنسرت برای گرامیداشت جشن‌های پیروزی انقلاب اسلامی نشنیده بودم؛ چراکه این جشنواره نه رقابتی بود و نه شباهتی به سایر جشنواره های کشور از جمله جشنواره فیلم فجر داشت، اما خوشبختانه از سال گذشته برای اولین بار شاهد این ماجرا بودم که موسیقی پاپ هم در جریان رقابتی جشنواره موسیقی فجر شرکت داده شد که در پی آن بنده موفق به دریافت جایزه ای هم شدم.

وی افزود: کسانی که در حین برگزاری بخش موسیقی پاپ جشنواره حضور دارند گروه هایی هستند که اغلب آثارشان میان مخاطبان این‌گونه موسیقایی از سطح قابل قبولی برخوردار است، اما لازم است در اینجا به جای بزرگانی چون خشایار اعتمادی، محمد اصفهانی و علیرضا عصار به معنوان قدیمی های موسیقی پاپ کشور بعد از انقلاب اسلامی اشاره کنم که واقعا حضورشان برای این جشنواره مغتنم است و من زمانی به این فضا وارد شدم که این بزرگان حضور نداشتند و به نوعی همه چیز برایم آماده بود. در نتیجه خوشحالم که در جشنواره فجر حضور دارم، اما از این ماجرا متاسفم که این خوانندگان حضور ندارند.

آسرایی درباره کنسرت پیش روی خود در چارچوب برگزاری سی‌ودومین جشنواره موسیقی فجر گفت: این کنسرت فرق آنچنانی با کنسرت های قبلی‌ام ندارد. ما تا زمانی که آلبوم جدیدی را منتشر نکنیم بنابراین کار متفاوتی را هم نمی توانیم ارائه دهیم. پس این کنسرت هم به نوعی مانند کنسرت آخر من در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران خواهد بود.

خواننده موسیقی پاپ کشورمان در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به حضور پررنگ موسیقی پاپ در جریان برگزاری جشنواره موسیقی فجر و اظهار نظرات متفاوتی که پیرامون این حضور در رسانه ها و محافل مطرح می شود، تصریح کرد: من همواره به این نکته عقیده داشتم که جشنواره موسیقی فجر آنچنان جای حضور موسیقی پاپ نیست و جشنواره باید از همه افراد فعال در حوزه موسیقی برای حضور در جشنواره دعوت کند، اما شاهد این موضوع هم هستیم که بودجه ای که باید در اختصاص ستاد برگزاری جشنواره قرار گیرد کفایت موضوع را نمی کند؛ چراکه پرداخت ها مبالغ سنگینی می شود که از عهده بودجه جشنواره خارج است به همین جهت ستاد برگزاری چنین رویدادی ناچار است از برخی خواننده های پرفروش و پرطرفدار که در حوزه اقتصادی می توانند حرف هایی برای گفتن داشته باشند، استفاده کند که بتواند بودجه جشنواره را تامین کند.

آسرایی در پایان صحبت های خود اظهار امیدواری کرد که در کنسرت جشنواره، آثار قابل قبولی را به مخاطبان خود ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید :

نام

پست الکترونیک

وب سایت

XHTML: شما می توانید از این برچسب های HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

نظر سنجی

با برگزاری کنسرت‌های متعدد خواننده‌های پاپ بدون انتشار آلبوم جدید موافقید؟

Loading ... Loading ...