انتشار : سه شنبه, ۲۱ دی ۱۳۹۵

تسلیت نهادهای هنری برای ارتحال آیت الله رفسنجانی

به اشتراک گذاشتن
برچسب ها

بنیاد فرهنگی هنری رودکی و خانه موسیقی با انتشار پیام های جداگانه درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفتند.

به گزارش موسیقی ایرانی ، بنیاد فرهنگی هنری رودکی و خانه موسیقی با انتشار پیام های جداگانه درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام را تسلیت گفته و از هنرمندان برای شرکت در مراسم تشییع دعوت کردند.

در پیام بنیاد فرهنگی هنری رودکی آمده است:

« ایرانِ بدون هاشمی … یعنی سوت و کور، یعنی لباس تیره بر تنِ حتی درخت های شهر، یعنی بغض فرو خورده. ایران بدون هاشمی یعنی،خاطره ای به چاپ نرسد و هیچ دلی به حرف کسی قرص نشود. ایران بدون هاشمی سرش درد می کند که بگوید: مرگ درخت، مرگ تمام شکوفه هاست اما…با مرگ یک درخت این باغ، بی شکوفه نمی ماند

بنیاد رودکی درگذشت یار امام و انقلاب، آیت الله هاشمی رفسنجانی را به ملت غیور ایران و مقام معظم رهبری تسلیت عرض می کند.»

خانه موسیقی ایران هم در پیامی این ضایعه را به ملت ایران و خانواده ایشان تسلیت گفت و از هنرمندان موسیقی برای شرکت در مراسم تشییع پیکر این شخصیت برجسته نظام دعوت کرد.

فرزاد طالبی مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی پیام تسلیتی را منتشر کرد.

در متن پیام تسلیت طالبی آمده است:

«انالله واناالیه راجعون

از شمار دو چشم، یک تن کم / وز شمار خرد، هزاران بیش

رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی، یار توانمند امام راحل (ره) و همراه وفادار رهبر معظم انقلاب اسلامی، اندوهی است که در باور بزرگان، اندیشمندان، فرهیختگان و مشتاقان پیام این انقلاب و دل سپردگان فهیم فرهنگ و هنر این کشور نمی گنجد.

بی تردید جامعه شریف موسیقی کشور، همگام با آحاد مختلف مردم حق شناس ایران اسلامی، ضمن آرزوی علّو درجات معنوی برای آن روح متعالی و اعلام همدردی با بیت گرامی آن فقید سعید، در مراسم و آیین هایی که برای بزرگداشت یاد و نکوداشت نقش برجسته آن شخصیت کم نظیر، برگزار خواهد شد، حضوری فراگیر و شاخص خواهند داشت.»

مدیرعامل انجمن موسیقی ایران نیز در پیامی درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت.

در پیام تسلیت بهرام جمالی آمده است:

« قدرشناسی و احترام، ذاتی اخلاق هنری است و انجمن موسیقی ایران نیز همراه و همدرد با آحاد ملت شریف ایران بر اساس این اخلاق حسنه، رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی عالم برجسته،یار دیرین امام و دوست و یاور همیشگی مقام معظم رهبری را تسلیت عرض می نماید.

از این رو هنرمندان موسیقی حضور خود را در آئین یادبود این مبارز بزرگ انقلاب وظیفه خود می دانند.»

دیدگاهتان را بنویسید :

نام

پست الکترونیک

وب سایت

XHTML: شما می توانید از این برچسب های HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

نظر سنجی

با برگزاری کنسرت‌های متعدد خواننده‌های پاپ بدون انتشار آلبوم جدید موافقید؟

Loading ... Loading ...